REGIO SLANENSIS IV _2
Během dvou březnových týdnů proběhl v naší škole již čtvrtý ročník cyklu přednášek Regio Slanensis, které se konaly pod záštitou Vlastivědného muzea v Slaném.

Měli jsme možnost vyslechnout deset přednášek na různá historická i současná témata. Některá se týkala pouze našeho regionu, jiná řešila globální problémy. Všechny přednášky se vydařily, obsahovaly mnoho zajímavých kulturních či historických informací.
Během prvního týdne vystoupili mimo jiné i žáci 9. tříd ze 3. ZŠ v Slaném se svým projektem „Slánští zmizelí sousedé“. Velmi se nám líbila přednáška Mgr. Dity Malečkové na téma „Záblesky budoucnosti: umění, kultura a nová média“. Poslední den Regia Slanensis nám představili Mgr. Jan Čečrdle a Ing. Jiří Veličkov historii Slánských jazzových dnů.
Čtvrtý ročník přednášek se vydařil stejně jako ty minulé. Doufáme, že i příští rok se můžeme těšit na páté pokračování.
Barbora Tomášková a Kristýna Vaňková, 3.A, Gymnázium Václava Beneše Třebízského v Slaném

Fotografie najdete  ZDE            Záznam části přednášek najdete ZDE