Na Slandě_10
Tři studentky - úspěšné účastnice biologické olympiády - vyrazily v úterý 25.4.2017 spolu s ředitelem na průzkumnou exkurzi na Slánskou horu.

Počasí nám přálo, zapsali jsme kolem 100 druhů rostlin, několik druhů živočichů a viděli jsme zajímavé geologické objekty. Na vrcholu jsme obdivovali několik trsů nádherně rozkvetlé tařice skalní, které dosud přežívají na místech, která nezarostla nálety stromů a keřů; ostrůvky skalní květeny však rychle mizí. Byli jsme překvapeni, jak moc zarůstá Slánská hora šeříkem a javorem mléčem - svahy jsou jimi hustě porostlé. Po zhruba tříhodinové exkurzi jsme se vrátili do školy - cestou jsme se ještě zastavili u pramene pod horou, který snad kdysi býval slaný...
Fotografie z výpravy najdete ZDE.