PAJ__121
Stejně jako v loňském roce, i letos přichystalo naše gymnázium novým studentům prvního ročníku netradiční uvítání, a to v podobě třídenního přípravného kurzu angličtiny. Naši nováčci tak dostali možnost oprášit si po prázdninách své znalosti a při tom si rovnou premiérově vyzkoušet roli gymnazistů.

A tak v pondělí 28. srpna, kdy si ostatní středoškoláci ještě užívali poslední dny prázdninového volna, ti naši už horlivě pracovali na své angličtině. Dopolední i odpolední skupina pak po dobu tří dnů podstupovala čtyřhodinovou výuku, jejímž cílem bylo pomoci studentům oživit si základy anglické gramatiky, rozšířit slovní zásobu a především odbourat strach z mluvení v cizím jazyce před neznámými spolužáky.
Kromě studia čekala na nováčky i zábava v podobě seznamovacích her a kurzu první pomoci (to vše samozřejmě v angličtině). Horké dny pak studentům přišel zpříjemnit student oktávy Matěj Šturm, který jim jako zástupce Laborek.cz připravil vynikající čokoládovou zmrzlinu za pomoci kapalného dusíku a celý experiment i náležitě anglicky okomentoval.
Další fotografie najdete ZDE