Linetka_114
Ve středu 9. května 2018 si přijelo zabádat a zapokusničit do gymnázia 13 předškoláků z MŠ Linetka - v doprovodu paní ředitelky a paní učitelky.

Děti nejprve vyrazily s ředitelem na dvůr a do školní zahrady, kde zevrubně prozkoumaly pampelišku a naučily se dělat ze stvolů trumpetky. Pak si vzaly kousek větvičky jasanu a jírovce a v zatemněné místnosti pozorovaly fluorescenci obsahových látek. Některé z dětí si pak nechaly nalakovat nehet fluorescenčním lakem.
Krtek s Laborkáři (ve složení Maruška, Barča, Adéla a Jirka) poté spustil sérii fyzikálních pokusů s kapalným dusíkem, fukarem a koulí, na řadu přišlo i vzduchové dělo a nakonec si všichni pochutnali na zmrzlině vyrobené pomocí kapalného dusíku.
Následně předvedli zkoumálci pokus s hořením svíčky pod sklenicí s trochou vody a úplný závěr obstaral Krtek u digitálního pískoviště.
Akce se moc povedla a vypadalo to, že šikovným dětem z Linetky se ani nechce ze školy odejít.
Milan

Fotografie jsou zde: Linetka 2018