PEGNITZ 2018_110
Dne 8. října jsme se vydali na týdenní výpravu do bavorského města Pegnitz, kde sídlí naše partnerské gymnázium. Trochu jsme se báli jazykové bariéry v rodinách, ale obavy se brzy rozplynuly.


Už cestou tam jsme se zastavili v městě Bayreuth, kde jsme navštívili Markraběcí operní dům a prošli jsme si historické centrum „Wágnerova“ města. Po příjezdu k partnerské škole jsme byli ubytováni a následoval individuální program, při němž jsme se seznámili s rodinami a městem.
Následující den nás oficiálně přivítala ředitelka školy a starosta města. Prohlédli jsme si město a poté se vrátili do školy, kde jsme navštívili několik hodin výuky. Bylo pro nás zajímavé porovnat způsob výuky v obou školách.
Ve středu jsme dojeli do Norimberku, kterým nás provedl učitel z Gymnázia Pegnitz. Nejvíce nás zaujala prohlídka významného domu slavného malíře a grafika Albrechta Dürera. Večer strávili všichni účastníci výměny společně na bowlingu.
Ve čtvrtek byla na programu návštěva města Bamberg, kde nás provázala Češka, jež zde žije už 40 let. Byl to nádherný výlet umocněný slunečným podzimním počasím. Ve čtvrtek večer se konal večírek na rozloučenou. V budově internátu se sešly všechny rodiny, které se na výměně podílely, a připravily bohaté pohoštění..
V pátek dopoledne se všichni studenti ještě naposledy sešli ve školní tělocvičně, kde se konaly „Hry bez hranic“, a následně nastalo loučení, společné foto a odjezd zpět do Čech. Na zpáteční cestě jsme ještě navštívili barokní perlu Bavorska, klášterní město Waldsassen.
Musím napsat, že většina z nás odjížděla nerada, celý týden jsme si s novými německými kamarády pěkně užili.

Klára Lindová
Gymnázium V. Beneše Třebízského, Slaný     fotografie najdete ZDE   

Joomla templates by a4joomla