Víte, co je Chemiklání? Víte, kdo jsou naši nejúspěšnější chemici? Ne?...….. Nevadí! V článku od Terky a Jirky naleznete odpovědi :-).

Chemiklání      

V Pátek 7. 2. 2020 jsme se společně s Tomášem Dygrýnem (kvinta) a panem profesorem J. Kinterem vydali do Pardubic. Naším cílem byla  Fakulta chemickotechnologická  Univerzity Pardubice, kde se konalo tzv. „Chemiklání“ = týmová soutěž středoškolských chemiků.     Okolo šesté hodiny ranní jsme vyrazili ze Slaného směrem do Pardubic. Hned po příjezdu  jsme byli přivítáni v univerzitní aule. Po zahájení nás rozřadili do menších poslucháren, v kterých  jsme měli vyřešit šest úloh. Na jejich vypracování jsme dostali  dvě hodiny času.

Cílem bylo úspěšně vypracovat co nejvíce otázek s   největším počtem bodů. Každá otázka měla 4 body a s každým špatným pokusem body ztrácela. Háček byl         v  tom, že další otázku jsme dostali až poté, co jsme jinou otázku vyřešili.

Také jsme se potýkali s nejrůznějšími problémy, jako třeba nepozornost, neznalost tématu, či dle našeho názoru zcela nereálný výsledek, který byl však správný.      

Po chutném obědě a setkání se s přáteli z dalších chemických akcí (chemická olympiáda, korespondenční seminář, atd.) nám byli oznámeni vítězové. Pro kategorii    A (3. a 4. ročník SŠ), ve které jsme soutěžili, to byli úžasní chemici z Prahy, kteří se účastní nejvyšší kategorie chemické olympiády a  i dalších chemických soutěží.

K našemu překvapení  jsme nakonec neskončili poslední, ale na 45. místě, což vůči našemu věku není vůbec špatné.

Naučili jsme se spoustu nových věcí, seznámili se s novými lidmi a celkově jsme si Chemiklání moc užili.

Jiří Prikner (3. A) a Tereza Chuchmová (kvarta)

Joomla templates by a4joomla