"Přírodovědné pokusy, které běžně na školách neuvidíte, ale k výuce se hodí" -  je zajímavý název  projektového dne, který se uskutečnil v úterý 23. 6. 2020 na Gymnáziu Václava Beneše Třebízského v Slaném. Cílem tohoto dne bylo, aby si žáci oddychli od běžné výuky a mohli spatřit pokusy, s kterými Laborky.cz jezdí i na jiné školy, do České televize a na další podobné akce. Tento den se uskutečnil právě pod záštitou Laborek.cz, které pomohly celou akci zorganizovat. Studenti byli na začátku dne rozděleni do několika skupin a  procházeli různými stanovišti, na kterých probíhaly velice zajímavé pokusy a demonstrace přírodních úkazů. Dále se všichni mohli  poučit např. v historii vědy a dozvědět se cenné informace z tohoto oboru.

A co vše ještě čekalo na naše studenty na  připravených stanovištích? Mezi dalšími pokusy bylo např. podtlakové dělo, mlžná komora, RGB baňka a další jiná překvapení, která je zasvětila do tajů a záhad přírodních věd. Nechybělo ani stanoviště týkajících se  včel, které mají své zasloužené místo na střeše naší budovy. Výhled na  město Slaný z "včelí perspektivy" je zkrátka přenádherný!

Jsme rádi, že naše pozvání přijali i pan starosta Martin Hrabánek společně s panem místostarostou Radkem Vondráčkem, kteří se řadí k  bývalým úspěšným absolventům našeho gymnázia. V úvodu dne poděkoval starosta města vedení školy za intenzivní  pomoc a spolupráci  při pandemii Covid- 19, kterou byla příprava dezinfekce a tisk ochranných štítů! Následně se s panem místostarostou mohli přesvědčit o šikovnosti a umu našich studentů a kdo ví, možná i budoucích úspěšných vědců!

Pokud Vás tento článek zaujal a máte chuť prohlédnout si další fotografie z tohoto dne, nebo si chcete přečíst další příspěvky k této akci, sledujte náš Fb i Ig účet! Příspěvky k tomuto tématu postupně vkládáme a do budoucna Vás čekají i nějaká videa!

Závěrem chceme vyjádřit poděkování všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do příprav a následné organizace  této zdařilé akce!

Děkujeme!!!

Další fotografie najdete ZDE

P.S: "Kdo v tento den do gymnázia vstoupil, rozhodně neprohloupil!"

Joomla templates by a4joomla