IMG_20210525_113303_670
Ve školní knihovně je nově k zapůjčení výtisk knížky Kladenskou přírodou po celý rok II, kterou v dubnu v nakladatelství Halda vydal náš biolog a zeměpisec Michal Procházka
Zájemci, kteří by si ji chtěli pořídit,  se  mohou zúčastnit křtu, který proběhne příští čtvrtek 3.6. od 18:00 na Hradišti u sv. Jiří v Libušíně. Ostatní se brzy dočkají ve slánském infocentru, případně mohou využít některý z eshopů. Sehnat ji lze i ve velkých knihkupectvích, například Knihách Dobrovský v Metropoli Zličín.
K této publikaci napsal novinář Zbyněk Petráček do víkendové přílohy Lidových novin následující recenzi:
"Region průmyslového Kladna leží mimo hlavní pozornost výletníků, turistů či trampů. Tedy nepočítáme-li jeho okraj zasahující až k Berounce, ale to už není pravé Kladensko, že. Právě Kladensko bere jako inspiraci Michal Procházka v příručce Kladenskou přírodou po celý rok II. Ano, je to již druhý svazek (první vyšel v roce 2014), což dokládá, že je stále co nabídnout. Kouzlo Kladenska - s plusy i mínusy vše válcující industrializace - již objevili a popsali přírodovědci typu Václava Cílka či Jiřího Sádla.
I Procházkova příručka vychází ze znalosti přírody a přírodovědy, leč působí stručněji, přízemněji a také pro uživatele praktičtěji. Je užitečná pro ty, kteří hledají místa dosud turisticky neobjevená v blízkém okolí Prahy. Místa, kde tak velebený sociální distanc není výjimkou, ale pravidlem.
A zároveň místa, která mnohé překvapí už svou samotnou existencí. K takovým patří například rašeliniště Vašírov uchovávající zbytky lesa z doby těsně poledové a ležící jen kousek od sídla prezidenta v Lánech. Podobných lokalit nabízí příručka dost."

Joomla templates by a4joomla