Stalo se tak v pravé poledne ve středu 15.6.2022 po namáhavém výstupu z Horní Malé Úpy, kde primáni trávili týden školy v přírodě.

Na školu v přírodě odjelo 31 žáků  v pondělí 13. června 2022 společně se svou třídní učitelkou Štěpánkou Hejmovou, učitelkou zeměpisu Hanou Knížkovou, biologem Pavlem Rubikem a zdravotnicí paní Vránovou. Cílem byla bouda Malá Úpa ve stejnojmenné krkonošské obci.

Cestou do cíle jsme se zastavili v Archeoparku Všestary, kde jsme se nejen dozvěděli, jak se žilo v pravěku, ale některé činnosti našich předků jsme si i sami vyzkoušeli.

Po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili na krátkou procházku. Ubytování bylo velmi pěkné.  Snídaně byly formou bufetu. Obědy a večeře jsme dostávali servírované. Jídlo bylo dobré, ale každému chutnalo  něco jiného – borůvkový knedlík, rajská omáčka, rybí filet, špagety…

Tři dny pobytu na Úpě jsme vyplnili nejrůznějšími činnostmi - vycházkami, sportováním a soutěžemi. Naštěstí nám přálo počasí, bylo převážně slunečno, jen v pondělí trochu sprchlo. Prošli jsme například pohádkovou stezku Marie Kubátové a někteří žáci dokonce  získali pohádkový maloúpský groš za splnění úkolů na pohádkové cestě.

V úterý jsme  v tvořivé dílničce Nadechni  zdobili smaltem plechové hrnečky nebo vyráběli šperky navlékáním skleněných korálků na paměťový drátek. A i chlapci to zvládli na výbornou. Na hřišti u boudy Malá Úpa jsme hráli fotbal a vybíjenou. Vrcholem sportovního úsilí byl výstup na Sněžku, která je nejvyšší horou České republiky.

Také jsme měli přednášku na téma Proč je v Krkonoších KRNAP. Naše bývala studentka Eva Mὒllerová, nyní pracovnice KRNAPu, nám pověděla něco o výjimečnosti Krkonoš a krkonošské přírody.

Pobyt na Úpě byl završen karnevalem se soutěží o nejlepší masku - o dobré nápady nebyla nouze. Mnozí si svoji masku pečlivě promysleli a připravili. Bohužel potom nás čekalo balení, protože jsme v pátek odjížděli již po snídani. Cestou jsme měli naplánovanou prohlídku zámeckého areálu v Kuksu, kde jsme obdivovali sochy ctností a neřestí. Prošli jsme si také špitální zahradu.

 Zpáteční cestu nám trochu zkomplikovala porucha  autobusu, takže jsme do Slaného dorazili se značným zpožděním. To nám ale celkový dojem ze školy v přírodě nezkazilo. Spatřili jsme totiž nejen krásný kout Krkonoš, ale hlavně jsme se lépe poznali mezi sebou navzájem.

Z postřehů a námětů primánů sestavila Štěpánka Hejmová

Další fotografie naleznete ZDE

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla