Úkol byl jasný: představit francouzský pokrm. Jak to ale udělat? Třídy Sexta, 4.A a 4.B upustily od klasických prezentací v PowerPointu a s francouzskou gastronomií se vypořádaly každá po svém.

Ve středu 19. října Ondra Svátek, David Hulcr a Veronika Houdková prostřednictvím českých turistů v Paříži, jimž nechyběly ponožky v sandálech ani chuť na řízek, trefně poukázali na prvky francouzské kuchyně, které jsou pro nás tak exotické, až se z nich některým dělá nevolno. My jsme však byli novým poznáním plně otevřeni, a tak nakonec každý, kdo toho dne ve třídě 107 seděl, ochutnal v mikrovlnce upečeného burgundského šneka.

Katka Herynková potom všem vzala dech svou Marseillaisou zahranou na housle, Kristýna Šťávová nám servírovala domácí slaný koláč Quiche lorraine.

V krasojízdě jsme pokračovali ve čtvrtek 20. října, který otevřely Natálie Hroudová, Valentýna Dvořáková a Karolína Hylská. Ztvárnily romantickou žádost o ruku pod Eiffelovou věží a hlavní hvězdou představení, která před našimi zraky poklekla, nebyl nikdo jiný než pán s rezervací na jméno Kulich. Jméno jeho snoubenky jsme se nedozvěděli, ale pokud se nejmenovala Matematika, tak to pravděpodobně byla jen shoda příjmení.

Anička Priknerová a Magdaléna Lencová nás nejprve šokovaly tím, že jejich představení začínalo příchodem do vinárny, ukázalo se však, že byla většina skleněných lahví buď prázdná, nebo v nich byl džus, mošt, voda, zkrátka všechno možné, jen ne alkohol.

Na závěr Honzové Matouch a Těšitel, Matěj Podoba a Zuzana Trachtová připravili palačinkovač a těsto, do kterého neustále padala Matějova papírová „cigareta", kterou měl pro doplnění svého kostýmu protivného francouzského kuchaře shrbeného nad kuchyňskou linkou. Na čerstvé palačinky jsme pozvali spolužáky němčináře, a tak jsme na následující přednášku mířili s úsměvy a plnými žaludky.

Možná   občas  zapomeneme nějaká  slovíčka a časování sloves, určitě ale budeme vědět, že jsme dostali prostor k tomu, abychom se zasmáli řízkům a ochutnali spoustu francouzských pochoutek.

Bon appétit!

Zuzana Trachtová, 4.B

Další fotografie naleznete ZDE

 

Joomla templates by a4joomla