Ve dnech 24. a 25. listopadu 2022 se po tříleté pauze vyvolané nepříznivou covidovou situací díky snaze paní profesorky Mgr. Aleny Tesařové, profesorů Mgr. Jana Pokorného a Mgr. Michala Šturma a vedení školy opět uskutečnila tradiční sportovní výměna s partnerským gymnáziem v Pegnitz. Výměny se zúčastnilo 40 žáků vyššího gymnázia.

Ve čtvrtek 24. listopadu se všichni společně vypravili autobusem do Pegnitz a po seznámení s německými partnery následovala  první sportovní disciplína – futsal. Nejprve soutěžily dívky, jejich hra skončila 4:1. Následovaly dva zápasy chlapců, jeden z nich byl zakončen vítězstvím týmu slánského, druhý vítězstvím týmu místních. Celý den byl příjemně završen individuálním programem s hostiteli. Někteří si po večeři zahráli bowling, jiní načerpali vánoční atmosféru na adventních trzích, či objevovali jiné krásy našeho partnerského města.

Páteční ráno proběhlo ve znamení volejbalu. Tuto disciplínu ovládli hráči slánského gymnázia, a to jak tým chlapců , tak po značně napínavém zápasu i tým děvčat. Úspěch slánské studenty provázel i v následujícím sportu – basketbalu, jehož konečné skóre bylo 2:0 (skóre chlapců) a  2:0 (skóre děvčat). Pegnitzští hoši naopak porazili slánské v házené 23:15. Mezi děvčaty nakonec neproběhla hra bodovaná z důvodu nedostatku hráček. Učitelé se domluvili na vytvoření smíšených česko-německých týmů a zorganizování zápasu čistě přátelského.

Házenou byla celá výměna ze sportovního hlediska oficiálně ukončena. S Německem se žáci rozloučili obědem v nedaleké obci Horlach, jejž jim zařídili jejich partneři. Poté se znaveni, ale šťastni, vypravili zpět domů a již se těší na odvetnou březnovou výměnu konající se pro změnu na domácí slánské půdě.

Michaela Burešová

 

Další fotografie a tabulku výsledků naleznete ZDE

Joomla templates by a4joomla