Ve druhé polovině letošního listopadu se studentky a studenti  slánského gymnázia v rámci výuky humanitních předmětů  zúčastnili celkem tří odborných exkurzí.

Dne 16. 11. 2022  třída 1. B  navštívila Židovské muzeum v Praze. Během této exkurze si žáci prohlédli nejen známý  Starý židovský  hřbitov, ale i tři synagogy - Staronovou, Pinkasovu a Klausovou.  Velmi emotivní zážitek představovala především návštěva Pinkasovy synagogy, která osobitým způsobem připomíná tragické osudy českých židů, kteří zahynuli za druhé světové války v důsledku nacistického rasového vyhlazování.

Židovské tematice byla věnována i tematická vycházka na slánský židovský hřbitov, které se 29. 11. 2022 zúčastnili  žáci  3. A, 3. B a septimy v rámci výuky dějepisného semináře třetích ročníků.
Poslední listopadový den studentky a studenti septimy a 3.B navštívili v Jízdárně Valdštejnského paláce na Malé Straně v Praze rozsáhlou výstavu věnovanou osobnosti českého secesního malíře Alfonse Muchy, která žáky naší školy velmi zaujala.

Novák, Z. Víšek

Další fotografie naleznete ZDE