Mediální gramotnost, dezinformace, argumentace -  to jsou pojmy, které bychom měli znát. A to nejen teoreticky, ale především s nimi umět pracovat. V úterý 24. ledna 2023 jsme na naší škole přivítali zástupkyni organizace Fak(e)ticky, která měla připravené praktické ukázky z publicistického prostředí a vedla se studenty diskuze na různá témata. Primáni se s mediální gramotností seznamovali formou her, v kvintě a 1. A došlo i na dramatizaci argumentačních faulů.

"Workshop se mi zdál velice povedený! Ani chvilku jsem se nenudila. Všichni byli zapojováni do děje a jejich názory byly vyslyšeny."

"V dnešní době mi toto téma přijde velice důležité. Jsem ráda, že jsme se tomu takto věnovali."

"Jsem ráda, že taková organizace jako je Faketicky existuje a že vzdělává studenty po celé republice. Líbilo se mi téma a líbilo se mi, že to bylo apolitické."

"Moc se mi workshop líbil, protože o těchto tématech ráda mluvím. Valerie byla velice příjemná a moc pěkně se ji poslouchalo. I přesto, že většina informací pro mě nebyla nová, užila jsem si to."

Jana Pospíšilová

Další fotografie naleznete ZDE