Mezi 24. a 28. dubnem se první, druhé a třetí ročníky včetně kvarty vypravily do krásných krajin a měst Bavorska za studenty a jejich rodinami z partnerského gymnázia v Pegnitz. Ještě v pondělí před příjezdem do našeho cíle jsme s autobusem udělali krátkou zastávku v půvabném městě Amberg, plném různých architektonických stylů a zajímavostí. Odpoledne nás německé rodiny vřele přijaly a všichni jsme u nich strávili pohodový týden.

V úterý naše výprava vyrazila do deštivého Norimberku, kde na nás čekala příjemná průvodkyně, která nás provedla po městě. Měli jsme možnost vidět norimberský hrad, rodný dům Albrechta Dürera, rekonstruované domy dříve zničené bombardováním za 2. světové války a ti, co měli štěstí, i pohyblivý mechanizmus hodin na Frauenkirche.

Cílem středy bylo ukázat nám různé vyučovací hodiny některých tříd. Zároveň jsme si prohlédli hvězdárnu a byli jsme seznámeni s obsahem hodin volitelného předmětu robotiky. K poledni nás provedla učitelka tělocviku paní Neukam městem Pegnitz, kde jsme viděli všechny důležité budovy a na vlastní oči i kašnu tradičně ozdobenou velikonočními motivy.

Ve čtvrtek jsme vyrazili do města velikostí srovnatelného s Kladnem, Bayreuthu, města proslaveného skladatelem Richardem Wagnerem. Zde pro nás připravila prohlídku Češka žijící v Německu, která nám zprostředkovala nepřeberné množství informací ke každé důležitější budově města. Před závěrečným rozchodem jsme návštěvu zakončili exkurzí do městské opery, jíž se svou výzdobou vyrovná jen málo kulturních center. Naše společné soužití s partnery se uzavřelo čtvrtečním večerem na party v prostorách pegnitzkého gymnázia.

Poslední den jsme se před odjezdem zašli podívat na hodinu tělocviku, do které jsme se následně krátce zapojili. Letošní výměnu hodnotíme velmi pozitivně, neboť všichni jsme nabiti spoustou intenzivních zážitků. Proto tímto za 2. ročník děkuji všem, kdo se na chodu výměnného pobytu podíleli.

 

Další fotografie naleznete ZDE

 

 

Joomla templates by a4joomla