Seznámení s literární historií a literárními díly rozhodně nemusí probíhat pouze při hodinách ve třídě. Za uplynulý měsíc měli studenti vyššího gymnázia rovnou dvě netradiční příležitosti.

Na sklonku října nás opět navštívila Karolína Zoe Meixnerová, autorka knihy Literární hysterie, která se věnuje české literatuře 19. století. Tentokráte společně s hercem Pavlem Oubramem v rámci projektu Listování připodobnili obrozence hrdinům Marvel. Informace byly v tomto případě spíše kusé, nicméně je velmi pravděpodobné, že zmíněné pikantnosti o představitelích národního obrození, mohly studenty motivovat k četbě této populárně-naučné knihy.

V pondělí 20. listopadu přišla na řadu poezie velkých básníků 20. století. Přednes vybraných básní Václava Hraběte, Jacquese Préverta, Josefa Kainara, Jaroslava Seiferta, Fráni Šrámka, Ludvíka Aškenazyho i Jiřího Žáčka za kytarového doprovodu Jana Paulíka jistě ocenili především maturanti. „Povídání básniček“, jak sám písničkář Jan Brož svou recitaci nazývá, bylo doplněno o informace ze života autorů či dobové reálie.

Jana Poštová

Další fotografie naleznete ZDE