Jak jsem potkal ďábla v kladenském divadle

 V pátek 19. ledna 2024 se třídy celého vyššího slánského gymnázia (kromě oktávy, která se připravovala na maturitní ples) zúčastnily divadelního představení “Jak jsem potkal ďábla”, které je inspirováno pohnutým životem a dílem Oty Pavla, jenž měl ke Kladensku velmi blízký vztah.

  Sraz byl před budovou kladenského divadla v půl desáté. Doprava do Kladna byla po vlastní ose a kvůli sněhu byla pro některé z nás už samotná cesta nezapomenutelným zážitkem. Myslím, že mohu mluvit za všechny, když řeknu, že hned první scéna nás velmi zaujala, a i nejméně zaujatý divák zbystřil a nadšení v něm zůstalo až do konce hry. V průběhu celého představení se střídaly scény z doby, kdy tento známý spisovatel trpěl psychickou ​​nemocí, a scény, které mnozí z nás znali z knihy nebo filmu Smrt krásných srnců.

  Dle mého názoru byla naprosto dokonale zvládnutá scénografie hry, která byla moderní a pro diváka nematoucí. Dále musím ocenit skvělý herecký výkon představitele Oty Pavla Jaroslava Slánského, jenž z role malého kluka uměl bravurně přejít do postavy psychicky nemocného a životem utrápeného člověka.

  Inscenace “Jak jsem potkal ďábla” je velmi důstojnou poctou Otovi Pavlovi, o čemž svědčí i to, že s kýmkoliv jsem mluvil, každý byl z hry nadšený. Doufám, že i v budoucnu budeme moci se školou navštívit takto povedená divadelní představení.

Ondřej Svátek, septima

 

Joomla templates by a4joomla