Svět knihy v Holešovicích opět přilákal tisíce nadšených čtenářů

Praha, 24.5. 2024

Výstaviště v Holešovicích se o víkendu proměnilo v ráj pro všechny milovníky literatury. Každoroční knižní veletrh přilákal tisíce návštěvníků, kteří si přišli prohlédnout, co knižní veletrh nabízí, a s nadějí, že se setkají se svými oblíbenými autory. 

„Tohle je pro mě něco jako svátek,“ říká jedna z návštěvnic. Potvrzuje to také fakt, že loňský ročník knižního veletrhu navštívilo za celé čtyři dny přes 60 tisíc lidí.

Výstaviště se hemžilo návštěvníky všech věkových kategorií. Rodiče s dětmi, studenti i senioři, všichni si přišli na své. Stánky jednotlivých nakladatelství nabízely hromadu knih od beletrie přes odbornou literaturu až po komiksy. Velký zájem budily i besedy v jednotlivých stáncích, kde si návštěvníci mohli poslechnout své oblíbené autory.

„Je super vidět kolik lidí rádo čte,”poznamenal jeden z návštěvníků. „Nikdy bych neřekl, že tolik lidí čtení vůbec zajímá.” Knižní veletrh ale není jen o prodeji knih. Návštěvníci se mohli zúčastnit i různých diskuzí a přednášek.

Celá akce proběhla v příjemné atmosféře. Kolem stánků se linula vůně kávy a jídla. Knihomolové se mohli posadit do pohodlných křesílek, nebo na lavičky v parku přímo v areálu.

Výstaviště v Holešovicích se proměnilo v místo lásky ke knihám. „Moc se těším na příští rok,“ svěřila se studentka,  „vždycky tu najdu něco nového a zajímavého.“

Takový byl Svět knih 2024. Akce, která neustále dokazuje, že knihy mají v našich životech stále důležité  místo.

Anežka Hájková, 3. B

Další fotografie naleznete ZDE

 

Joomla templates by a4joomla