Dne 24. 6. 2024 se čtrnáct žáků našeho gymnázia zúčastnilo v rámci projektového dne  tematicky zaměřené vycházky po Slaném. Studentky a studenti průběžně dokumentovali stavebně-historický vývoj Královského města Slaný a následně společně porovnávali dobová vyobrazení s  jimi pořízenými snímky,

které zachycovaly vývoj jednotlivých architektonických směrů od gotiky (kostel sv. Gotharda, Velvarská brána), baroka (kostel Nejsvětější trojice) a renesanci (Antošovský dům) přes novomaurský styl (synagoga), klasicismus (Městské divadlo, Vlastivědné muzeum), neorenesanci (Okresní dům), secesi (domy u vlakového nádraží a na Husově třídě) až po neogotiku (zámeček " Slánská Hluboká") a funkcionalismus (Formánkova vila u Smetanova náměstí).  V rámci exkurse studenti také navštívili Kumpánovu zahradu, kterou označili za nejkrásnější místo Slaného, stejně tak  i zdejší židovský hřbitov.

Dojmy z této neobvyklé vzdělávací akce shrnul student 3.A Jakub Černý takto: ,,Strávil jsem fajn dopoledne se spolužáky a dozvěděl jsem se mnoho nových věcí o našem městě a jeho historii."

text: Agáta Landsdorfová (3.B)

foto: Natálie Šturalová (2.B), Michal Huťka (2.B), Kryštof Stránský (3.A), Jakub Černý (3.A), Jakub Grohmann (3.B)

Další fotografie naleznete ZDE 

 

 

Joomla templates by a4joomla